Jiné vize znají svoje finalisty

Soutěžní sekce festivalu PAF Olomouc 2017 Jiné vize zveřejňuje finalisty letošního ročníku. Desítku finalistů vybral přední český kurátor Michal Novotný. Vybraná díla budou prezentována jako kolektivní výstava i jako projekční pásmo v kinosále.

Druhý prosincový víkend budou v Olomouci o Hlavní cenu poroty a Cenu diváků soutěžit Jiří Žák, Jozef Mrva, David Přílučík, Johana Novotná, Dalibor Knapp, Romana Drdová, Markéta Magidová, Oleksandr Martsynyuk, Ladislav Tejml a Daniela a Linda Dostálkovy.

V tříčlenné mezinárodní porotě soutěže zasednou kurátorky a teoretičky Charlotte Procter, Anne Duffau a Szilvi Német. Procter reprezentuje mezinárodní platformu LUX podporující umělce, kteří se věnují tvorbě pohyblivých obrazů, a také neziskovou distribuční sít feministických filmů a videoartu Cinenova, kterou Procter blíže představí v rámci prezentace. V Londýně žijící kurátorka Anne Duffau provozuje „objevitelskou platformu pro kurátoství” A—Z sídlící v prostoru StudioRCA RiverLight, v němž Duffau dále rozvíjí program na pomezí výstav, diskuzí, performance a projekcí. Trojici uzavírá maďarská kurátorka Szilvi Német, jež stojí za budapešťským Crosstalk Video Art Festivalem.

Složení poroty Jiných vizí reflektuje dlouhodobou snahu PAFu o šíření tuzemského umění pohyblivého obrazu za hranicemi země, mj. skrze vlastní distribuční platformu PAF Aport

Porota složená z osobností, které aktivně utvářejí podobu světového diskurzu umění pohyblivého obrazu, je tak pro finalisty Jiných vizí příslibem pro další posun jejich práce do kontextu světového umění,” komentuje složení letošní poroty kurátorka PAFu Nela Klajbanová.

Výstava Jiné vize CZ 2017 bude otevřena v rámci zahajovacího večera festivalu PAF Olomouc 2017 ve čtvrtek 7. 12. a veřejnosti bude přístupná zdarma až do neděle 10. 12., kdy budou v rámci slavnostního zakončení vyhlášeni vítězové soutěže.

 

Jiří Žák, Rozštěpený epistemolog, 2017

 

 

Jozef Mrva, Knot Capital, 2017

 

 

David Přílučík, Blind Bidding, 2017

 

 

Johana Novotná, Youu, 2017

 

 

Dalibor Knapp, Ethnographic Study of Algorithms, 2017

 

 

Romana Drdová, Písek, 2017

 

 

Markéta Magidová, V takových časech mysl ustrne, 2017

 

Oleksandr Martsynyuk, NBA2K17, 2017

 

Ladislav Tejml, Everything’s Gonna Be Alright 3, 2017

 

Daniela a Linda Dostálkovy, Extensions, 2016


PAF — Přehlídka filmové animace a současného umění  |  info@pifpaf.cz  |  www.pifpaf.cz  |  +420 732 475 173
PAF, z.s.  |  Wurmova 7, 779 00 Olomouc  |  IČO: 266 10 892  |  DIČ: CZ266 10 892

Aktivity PAFu v roce 2017 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a International Visegrad Fund.
© 2001 — 2017 PAF | webdesign: www.rostanetek.cz | admin